Nieuws > Nieuws 2009-2010 Vmbo > Porta goes Baddegama

Porta Vmbo goes Baddegama

 
Mocht u meer willen weten over dit project en de wekelijkse verslagen, dan kunt u kijken op de website http://www.everyoneweb.com/portagoesbaddegama/ 



In navolging van het project Porta goes Upendo in 2007 vertrekt op 13 november een groep van 12 VMBO-leerlingen en 3 begeleiders van het Porta VMBO uit Gronsveld naar Baddegama, Sri Lanka.



Via John Sijstermans van de “Van der Looij Welfare Foundation” is contact gemaakt met de boeddhistische monnik Venerable Gunarathana te Baddegama in Sri Lanka. De leerlingen verblijven bij een plaatselijke school en bejaardentehuis en vervullen tevens hun maatschappelijke stage.



Normaal gesproken vindt dit plaats bij een Nederlands bedrijf of instelling. De duidelijke meerwaarde voor de leerlingen vormt de kennismaking met actieve vrijwilligers in een ontwikkelingsland met een andere cultuur, voeding, religie en gewoonten.



De school in Baddegama, waar inmiddels 350 leerlingen onderwijs volgen, zoekt middelen om een toiletgebouw te realiseren, aangezien de huidige sanitaire voorzieningen zeer pover zijn. Een bestektekening en een begroting zijn reeds gemaakt door de mensen ter plaatse. Het bedrag dat voor dit project benodigd is bedraagt €17.500,-.



Porta VMBO Gronsveld heeft zich ten doel gesteld dit bedrag bij elkaar te brengen. Een aanzienlijk bedrag,  echter na overleg met diverse geledingen binnen en buiten de school, en na zorgvuldig wikken en wegen, hebben de begeleiders, de leerlingen en hun ouders besloten ervoor te gaan.



De leerlingen en begeleiders zijn aan de slag gegaan en hebben een plan van aanpak gemaakt, sponsoracties opgezet, en contacten met subsidiegevers gezocht. Enkele acties die reeds ondernomen zijn:
- ijsverkoop tijdens de schoolpauzes op de locatie Porta VMBO te Gronsveld;
- verkoop van  1000 bedrukte balpennen;
- sponsorloop Porta VMBO 2009;
- briefkaartenactie: voor € 5,- sturen wij een briefkaart uit Sri Lanka;
- kienavonden in the Saloon te Eijsden (opbrengst 1e avond € 510,-/2e avond € 470,-);
- het verrichten van werkzaamheden tijdens/voor de Mergellandmarathon;
- het bezetten van infostandjes tijdens de ouderavonden (verkoop van fruit en pennen).



Het initiatief wordt ondersteund door de stichting Wilde Ganzen/IKON, waarbij elke ingezamelde euro door deze organisatie wordt vermeerderd. Op het Porta VMBO te Gronsveld is er een breed draagvlak voor dit project: ook de schoolleiding, personeelsvereniging en ouderraad leveren een bijdrage.

           

Het programma van de maatschappelijke stage tijdens het verblijf in Sri Lanka omvat werkzaamheden op de eerder genoemde school, in het nieuwgebouwde bejaardentehuis, assistentie in het project van opticien Paul Block uit Eijsden, maar ook deelnemen aan  natuurbeschermingsprojecten, zoals koraalconservatie en schildpaddenfarms. Samen met plaatselijke jongeren kennismaken met gewoonten, cultuur en bezienswaardigheden.



Tijdens het verblijf van 13 november tot 6 december wordt 24 november een speciale dag. Dan vindt de opening van het nieuwe bejaardentehuis in Baddegama plaats in het bijzijn van de Minister van Binnenlandse Zaken van Sri Lanka.. Het bijwonen van een groot feest in de Sri Lankaanse traditie is een prachtige educatieve belevenis.