Nieuws > Nieuws 2007-2008 > Medtronic

Bezoek aan Medtronic 15-02-2008

 
Bezoek Medtronic
 
Vrijdag 15 februari heeft een groep van 18 leerlingen uit de klassen V6C, V6D en V6E een bezoek gebracht aan Medtronic te Maastricht. Medtronic is wereldwijd marktleider op het gebied van de medische technologie en helpt miljoenen mensen over de hele wereld hun pijn te verlichten, hun gezondheid te herstellen en hun levensduur te verlengen. Het bedrijf heeft vestigingen in Europa, Azië en Amerika en de vestiging die wij hebben bezocht houdt zich voornamelijk bezig met onderzoek naar nieuwe en verbeterde middelen, vandaar de naam Bakken Research Center.



Het programma bestond uit een drietal presentaties, gevolgd door een rondleiding waarbij we een aantal afdelingen zouden bezoeken. De eerste presentatie was door algemeen directeur Fred Lindemans, die ons meer vertelde over medical devices die gebruikt worden bij aritmie (veranderingen van het normale hartritme), zoals pacemakers en defibrillatoren.




Vervolgens vertelde clinical research director Kitty Kempen ons over pacemakers in een MRI omgeving. Daarbij ging het vooral over de gevaren die er kunnen optreden wanneer iemand met een pacemaker in een daarvoor ongeschikte omgeving terecht komt (zoals een MRI-scan) en wat daaraan gedaan kan worden.



Scientist Paul van Bilsen legde meer uit over de corporate science en technology, over complicaties die kunnen optreden in het lichaam na behandeling en over hoe dat soort complicaties vermeden kunnen worden.

Na de presentaties en de snacks gingen we terug naar het hoofdgebouw om daar meer te leren over de werking van pacemakers en defibrillatoren. Zo werd de werking van de draden uitgelegd, de werking van pacemakers en defibrillatoren op zich en de wijze waarop die beschadigd kunnen raken. Medtronic werkt nauw samen met artsen die nieuwe methodes zoeken om patiënten te behandelen en mede daardoor heeft het bedrijf al een hoop patenten op zijn naam staan.

Als afsluiting van de middag zijn we op de afdeling gaan kijken waar nieuwe producten ontwikkeld worden, waar medicijnen worden getest en waar bestaande artikelen worden verbeterd.



Het was een leerzame en goed georganiseerde dag, waarbij we veel hebben geleerd over methodes die een ontregeld hart weer in goede banen kunnen leiden.
 
Pauline Geskes